Płyty fundamentowe

Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku budowlanym gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym światowym poziomie. Nie warto powierzać tak istotnej sprawy, jak konstrukcja fundamentu, ludziom i firmom przypadkowym. Nasza ekipa profesjonalistów to pewność wieloletniego użytkowania nie tylko domu, ale również każdego innego budynku bez konieczności wykonywania dodatkowej izolacji, docieplania czy osuszania fundamentów.

Możemy pochwalić się zaufaniem małych i dużych klientów z całej Polski. Ich zadowolenie to dla nas najlepsze potwierdzenie naszych umiejętności.

Fundament tradycyjny czy płyty fundamentowe?

Oczywiście, najważniejszą i kluczową sprawą jest, żeby fundament został wykonany solidnie. Jednak nie bez znaczenia jest również zastosowane rozwiązanie. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam z całym przekonaniem zarekomendować płyty fundamentowe.

Płyty takie mogą być fundamentem każdego budynku, bez względu na jego przeznaczenie. Ich stosowanie jest bardzo popularne w Skandynawii oraz w Niemczech. Szczególnie dobrze sprawdzają się na terenach, gdzie mamy do czynienia ze szkodami górniczymi oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest palowanie fundamentu. Ale nie tylko. Warto użyć płyt, gdy zależy nam na domu energooszczędnym i pasywnym.

W porównaniu z fundamentem tradycyjnym płyty fundamentowe to oszczędność czasu i pieniędzy.

Oszczędność czasu, bo użycie płyt fundamentowych znacznie skraca okres realizacji budowy, dzięki krótszemu procesowi przygotowania takich płyt.

Oszczędność pieniędzy, gdyż przy zastosowaniu płyt fundamentowych tańsze są prace ziemne, nie potrzebne są głębokie wykopy. Dodatkowo, takie fundamenty są lepiej zabezpieczone pod względem termicznym, a to zawsze oznacza większą energooszczędność.

Co to są płyty fundamentowe?

W największym uproszczeniu to płyty betonowe, które wylewane są na placu budowy. Do ich wzmocnienia używa się stalowych prętów albo zbrojenia rozproszonego. Grubość takich płyt to zazwyczaj 25 cm. W tym wypadku wykorzystuje się też często izolację z folii oraz izolację z warstwy styropianu.

Kluczowe przy płytach fundamentowych jest zbrojenie. Dzięki temu, że posiadamy w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, możemy zagwarantować właściwe ułożenie i powiązanie zbrojenia. Błędy popełnione w tej materii mają ogromny wpływ na późniejszą słabą wytrzymałość płyty.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

O fundamentach wiemy wszystko!